دنیای علم و تکنولوژی

اخبار و مقالات مربوط به دنیای علم و تکنولوژی ترجمه شده از منابع معتبر

5 زمینه برتری کره جنوبی در میان کشورهای جهان

28 نوامبر 2013 - ترجمه: اصغر ناصری


منبع: CNN


کره جنوبی کشور کوچکی است که از نظر مساحت در مقام صد و نهم قرار دارد. با این وجود از بسیاری لحاظ مکان اول را در دنیا بخود اختصاص داده است. این مقاله به معرفی 5 زمینه برتری کره جنوبی می پردازد.


1. ضریب نفوذ اینترنت


بیش از 82.7 درصد مردم کره جنوبی به اینترنت پرسرعت دسترسی دارند و 78.5 درصد کل جمعیت در شبکه گوشی های هوشمند حضور آنلاین دارند. در میان جمعیت 18 تا 24 سال، میزان حضور در شبکه گوشی های هوشمند 97.7 درصد است. بیشتر پرداخت ها در فروشگاه ها، تماشای تلویزیون بصورت زنده و خرید بلیط با گوشی های هوشمند انجام می شود. کره جنوبی دارایاولین فروشگاه تماما مجازی است که در داخل یک ایستگاه مترو افتتاح شده است. شرکت هیوندایی در سال 2015 خودرویی را عرضه خواهد کرد که با استفاده از گوشی همراه راننده روشن می شود.


2. میزان استفاده از کارت اعتباری


مردم کره جنوبی در مقام اول استفاده کنندگان از کارتهای اعتباری قرار دارند. در حالی که آمریکایی ها 77.9 تراکنش کارت اعتباری به ازای هر نفر انجام می دهند، این تعداد در کره جنوبی 129.7 تراکنش به ازای هر نفر در سال 2011 بوده است.


امتناع از پذیرفتن کارت اعتباری حتی برای کوچکترین معاملات در این کشور غیرقانونی است و تمامی تاکسی ها دستگاه خواندن کارت اعتباری دارند. بدین ترتیب سئول یکی از بزرگترین مراکز خرید دنیا شده است.


3. اعتیاد به کار


کره جنوبی ها معتاد به مطالعه و تحصیل هستند. این کشور بالاترین سطح آموزشی را در بین کشورهای همکاری و توسعه اقتصادی (OECD) دارد. 98 درصد جمعیت تحصیلات دبیرستان را به پایان رسانده و 63 درصد داریا تحصیلات دانشگاهی هستند.


اگر برزیل مقام اول را در کسب عناوین جام جهانی فوتبال دارد، کره جنوبی از نظر تعداد ساعات کاری افراد در مکان اول جهان است. کره جنوبی ها 44.6 ساعت در هفته کار می کنند که بسیار بالاتر از متوسط 32.8 ساعت کشورهای پیشرفته است.


4. بهترین خدمات هوایی


کره جنوبی دارای بهترین مدارس مهمانداری جهان است و بهترین خدمات در خطوط هوایی این کشور به مسافران عرضه می شود.5. جراحی پلاستیک


مردم از سراسر دنیا با استفاده از تورهای پزشکی برای جراحی پلاستیک و برطرف ساختن نواقص چهره خود به کره جنوبی می آیند. با 2000 تا 3000 دلار می توان یک جراحی پلاستیک مطمئن انجام داد که یک پنجم قیمت آمریکاست.


تاریخ ارسال: یکشنبه 10 آذر‌ماه سال 1392 ساعت 12:55 ب.ظ | نویسنده: اصغر ناصری | چاپ مطلب 1 نظر